Marmaris Macera Parkı

3 Aralık 2018

MARMARİS MACERA PARKI

Marmaris Macera Parkı Marmaris Belediyesi tarafından Ekim 2018 tarihinde faaliyete başlamıştır. Marmaris Belediyesi ‘Dünyanın İncisi’ olarak adlandırılan Marmaris’e yaptığı birçok katkı yanında Marmaris Burunucu Macera parkını da eklemiş ve öyle sanıyoruz ki daha birçok güzel katkılar yapmaya devam edecekler.

Marmaris Macera parkı Marmaris’in Burunucu mevkiinde olduğu için aslında Burunucu Macera Parkı olarak tanınmaktadır. Geniş bir alana kurulu olan bu park daha şimdiden yerli ve yabancı misafirlerin akınına uğramaktadır. Aracınızla geldiğinizde otopark ücreti vermiyorsunuz. Sadece yetişkin ya da çocuk fark etmeksizin 2,5 TL giriş ücreti var. Gazi, engelli ve şehit yakınları ile 0-6 yaş grubu ücretsizdir. İçeride bulunan Macera Parkı giriş ücreti 30tl., Lunapark ve dağ bisikleti oyun alanı 15 tl’dir.

Marmaris Macera Parkı Hakkında Detaylı Bilgi

  1. Danışma binası; Danışma binası aynı zamanda güvenlik kulübesi. Parkta bulunan tüm kamera görüntüleri ve müzik sistemi bu binada kontrol ediliyor. Girişte, kullanımlar hakkında bilgi ve para alışverişi yapacak kişiler bulunmakta olup aynı zamanda araçları otoparka yönlendirmektedirler.
  1. Otopark alanı; Otopark alanı 1 engelli araç park yeri ve 32 araçlık otopark yeri ile ihtiyaca cevap yermeye çalışmaktadır.
  1. Bisiklet parkuru; Bisiklet parkurunda 8 adet dağ bisikleti bulunmakta olup kask dirseklik ve dizlik ile kullandırılmaktadır. Kullanım sözleşmesi ile kullandırılmaktadır.
  1. Koşu parkuru; 455 metre uzunluğundaki koşu parkurunun zemininde kiremit tozu bulunmaktadır. Kiremit tozu; sağlıklı, hijyenik ve mikrop barındırmayan doğal bir malzemeden yapılmıştır. Vücuttaki elektriği boşaltması sebebiyle koşu esnasında düşmelere bağlı kırık, çıkık, burkulma gibi yaralanmalar görülmemektedir.
  2. Çocuk oyun alanı; Çocuk oyun alanı 0-6 yaş ile 6-12 yaş arası kullanım içindir. Çocuk oyun alanı içerisinde bebek salıncağı, engelsiz salıncak ve hamak salıncak bulunmaktadır. Tahterevalli, dönme dolap, zıp zıp ve kaydırak bulunan alanda gölge yapacak tenteler mevcuttur.
  1. Denge parkuru; İki kişinin ahşap parkurları geçmesiyle oluşan bir yarış alanıdır.
  1. Sahil; Sahil kısmında cankurtaran kulübesi, duş, soyunma kabini ve şezlonglar bulunmaktadır.
  1. Macera park alanı; Macera park alanında; dev salıncak, tırmanma duvarı, serbest atlayış, zipline, 3 katlı macera parkuru ve trambolin bulunmaktadır. Serbest atlayış 13 metreden düşmektedir. Zipline ise havada 110 metre gitmektedir. Macera parkını kullanacak olan kişiler emniyet kemeri ve kask ile aktiviteden yaralanabilecekler. Kullanım sözleşmesi ile kullandırılmaktadır.
  1. Elektronik oyun grupları; Elektronik oyun alanında tren, atlı karınca ve mobil kale oyun aletleri bulunmaktadır. Kullanım sözleşmesi ile kullandırılmaktadır.

 

Ayrıca parkta; Yoga ve meditasyon alanı, Seyir terası, Büfe, Tuvalet (Bay, bayan ve engelli olarak) bulunmaktadır.

Bunların haricinde parkta 18  adet çatılı piknik masası ve bir adet seyir dürbünü bulunmaktadır.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN: 0 252 412 20 29 numaralı telefondan macera parkına ulaşabilirsiniz.

 

Macera parkı videosu için tıklayınız.

 

 

tavsiye ediyoruzYepyeni mavi yolculuk turlarımızı görmek ister misiniz?    tavsiye ediyoruz

 

Marmaris Mavi Tur için burayı tıklayınız.

Bodrum Mavi tur için burayı tıklayınız.

Göcek Mavi Tur için burayı tıklayınız.

 

 

Macera Parkı Resimleri