Bodrum Mavi Tur

29 Mayıs 2020

Bodrum mavi tur rotası alternatiflerin biri olan Bodrum – Hisarönü Körfezi – Bodrum rotasında göreceğiniz bir çok güzellik bulunuyor.Tekne turunda sosyal mesafe kavramının öneminin büyük olduğu bu günlerde içiniz rahat bir tur yaşayacaksınız. Çeşitli boylardaki tekne filomuzda bütçenize göre çeşitli kriterlerdeki bir tekne turu mutlaka bulacaksınız. Kaliteli ve özel bir tur olan Bodrum mavi tur ile bambaşka bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. Tura çıkan yatlarımız yatın büyüklüğüne göre 6 ila 12 kamaradan oluşmaktadır. Dilerseniz tek kamara, kalabalık aile iseniz isteğinize bağlı olarak komple yatı kiralayabilirsiniz. 

 

Bodrum Mavi Tur Programı:

1. Gün: Bembeyaz evleri ile ülke turizmimizde büyük yeri olan Bodrum’a hoşgeldiniz? Bodrum limanında bulunan teknemize saat 14:00 – 15:30 arasında yerleşeceksiniz. İlk akşam yemeğimizi Bodrum’un meşhur kalesi manzarası eşliğinde yiyeceksiniz ve ilk geceleme Bodrum marinasında olacaktır.

2. Gün: Kahvaltıyı Bodrum Limanından çıkmadan yapacaksınız ve sonrasında güzel anılar biriktirmek için demir alacaksınız. İlk olarak şifalı suları ve çamur banyosuyla ünlü Kara Ada’yı ziyaret edeceksiniz. Kara Ada yemyeşil bir adadır ve rakımı 400 metreyi bulur. Teknemiz Kara Ada sonrası Palamutbükü’ne uğrar. Palamutbükü teken ve yatları ile gezintiye çıktığında balık yemek için uğradığı muhteşem güzellikle bir koydur. Uzunluğu iki kilometre olan çakıl sahili ile eşsiz güzelliktedir.

3. Gün: Sırada Dünyaca Ünlü Knidos koyu var. Hem tarihi antik kenti ziyaret edecek, hem de masmavi sularda stres atacaksınız.

4. Gün: Sıradaki durak Datça. Sıfır nem oranına sahip, Türkiye turizminde büyük önemi olan bu şirin ilçeye hayran kalacaksınız. Datça size güzel alışveriş imkanları ve balık restaurantları sunacak. Datça’ya gelmişken Eski Datça’yı ziyaret etmeden sakın ayrılmayın. Can Yücel Sokağı sizleri bekliyor.


Bodrum Mavi Tur ile huzur bulacaksınız


5. Gün: Bugün hem tarihi hem doğasıyla sizleri büyüleyecek olan Orhaniye’ye gideceğiz. Orhaniye’de coğrafi yapısı ve mitolojik öyküleri ile insanları etkileyen Rodos Şövalyelerinin kullandığı Kale ve Adası ile antik kilise ve yapılarını göreceğiz. Ayrıca doğallığı ve yapısı ile sizleri şaşırtacak olan Kızkumu da burada bulunmaktadır.

6. Gün: Bir sonraki durak Bozburun.Bu şirin kasaba tepeler arasına sıkışmış sakin bir turizm yerdir. Türkiye’de mavi tur teknelerinin imal edildiği en önemli merkezlerden biridir. Tarihi açıdan 4000 yıllık geçmişe sahiptir. Tekne Bodburun’dan sonra datça Yarımadasını geçip Aktur’da mola verecektir. Yolculuk sırasında yunus balıkları ve hatta akdeniz foklarınına rastlayabilirsiniz.

7. Gün: Tatilinizin bu son Bodrum Mavi Tur gününde Aktur’dan Bodrum Orak Adası’na doğru yola çıkılacak. Dalış meraklısı iseniz ya da deniz gözlüğü ve şnorkel ile yüzmeyi seviyorsanız harika zamanlar geçireceksiniz. Orak Adası zeytin ağaçları ile kaplı bir adadır. Yüzme molası ve öğle yemeği sonrasında Bodrum Limanı’na doğru hareket edilecektir. Geceleme Bodrum limanında teknede olacaktır.

8. Gün: Sabah kahvaltısı sonrasında 1 haftalık muhteşem bir tur son bulacaktır.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Tekne  kirası, mürettebat servisi, yat kullanım suyu, liman masrafları, liman çıkış masrafları, günlük maksimum 3-4 saat seyir için mazot, yat çamaşır-nevresim-havlu masrafları.


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Havaalanı transferleri ve tekne transferi, yemek ( opsiyonel ) , alkollü alkolsüz içecekler, programda olmayan marina ücretleri, ekstra seyir masrafı,  yunan Kara suları masrafları, kara turları, bahşiş,  su sporları (su kayağı, jet ski…)


Önemli Not: Tekne ücreti, tekne tipi ve pansiyon tipine göre değişkenlik göstermektedir. Net fiyat almak için lütfen bize reservation@astral.com.tr mail adresinden ya da 533 621 78 37 numaralı telefondan ulaşınız. Unutmayın; her bütçeye uygun Bodrum Mavi Tur planlaması yapmaktayız.

Marmaris Mavi Tur için lütfen tıklayınız.

Bodrum Mavi Tur Resimleri