Göcek Mavi Tur

1 Haziran 2020

Göcek Mavi Tur ve ya Göcek çıkışlı mavi tur Mavi Tur Rotaları içerisinde en değerli turlardan biridir. Ege kıyıları için ‘yeşilin mavi ile buluştuğu yerler’ diye anılır. Kendi gözleriniz ile gördüğünüz zaman bu sözün ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız. Özellikle gulet yatlarda bir haftalık tatil yaptığınızda kendinizi saf huzurun içinde bulacaksınız. Yatlarımız 6 – 12 kamara arasında değişiklik göstermektedir. Tek kamara kiralayabileceğiniz gibi dilerseniz komple yatı da kiralayabilirsiniz.


REZERVASYON İÇİN: (0252) 411 03 67


Göcek çıkışlı mavi tur programı:

1.Gün: Göcek’e varış ve limanda sizi bekleyen yata yerleşme. Yata saat 15:00 – 15:30 civarında giriş yapılacaktır. yata yerleştikten sonra kaptan ve mürettebat ile tanışma olacaktır. İlk gece ay ışığındaki güzel Göcek akşamında akşam yemeği sonrası limanda geçirilecektir.

2.Gün: Yatınız sabah erken saatte demir alacak. Sizler bu sırada muhteşem bir sabah kahvaltısı yapıyor olacaksınız. İşte muhteşem bir tatil başlıyor! İlk olarak adından da belli olan ismini zeytin ağaçlarından alan Zeytinli Adası olacak.  Sonrasında bir doğa harikası daha; Yassıcalar denilen bu adaların bir çok küçük adalardan oluşmasından dolayı isimleri bile yoktur. Tekine isim vermek yerine hepsine birden yassıcalar denilmektedir. Bu adaların hiç biri üzerinde tesis yoktur ancak en büyüğünün uç noktasında sanki küçük bebekler için yapılmış gibi duran doğal havuz bulunmaktadır. Yazının başında dediğimiz gibi; Ege Kıyıları inanılmaz doğa harikaları ile doludur. Bizler ‘ Mavi Tur insanı ülkesine bir daha aşık eder’ deriz. Buna gördükleriniz sonrası sizlerde hak vereceksiniz. Yassıcalar arasında yarım saatlik bir süre içerisinde 4 adayı gezip görebilirsiniz.

3.Gün: Tarih severler için ilginç bir gün olacak. Rota; Tersane Adası.Göcek Körfezinin en büyük adası olan bu ada, Osmanlı Döneminde gemi yapımı için kullanılmıştır. Üzerinde de birçok tarihi yerleşim kalıntısı bulunmaktadır. Sonra ki durak; Domuz Adası. Ada Göcek Körfezinin ikinci büyük adasıdır. Geceleme bu güzel adanın sakin koyunda olacaktır.


Göcek Mavi Tur ile bambaşka bir tatile hazır olun


4.Gün: Güne merhaba derken demirimizi Kızıl Ada için alıyoruz. Kıyısındaki çakıl ve kumların gün batımında kızıl olmasından dolayı bu adı almıştır. Adada deniz feneri bulunmaktadır. Güzel bir yüzme molasından sonra yüzen oteliniz sizi bir zamanların Telmessos’u olarak anılan Fethiye Limanına götürecek. Tarih ve doğayı birbirine harmanlayan Göcek Mavi Tur sizlere sadece huzuru değil, kültürel bir turu da sunmaktadır. Fethiye Limanında durakladığınızda şehir merkezini de gezebilirsiniz. Opsiyonel olarak sunulan Saklıkent Turu ile Türkiye’nin en derin kanyonunu görebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama Fethiye Limanından olacaktır.

5.Gün: Sabah kahvaltısından sonra yatınız Göcek koylarındaki Batık Hamam’a gidecektir. Tarih içinde hiç yüzmüş müydünüz? Peki ya böyle güzel bir yerde yüzdükten sonra beş çayına ne dersiniz? Yüzdüğünüz bu yer Cleopatra’nın banyosunu aldığı yer olarak anılır. Hamamın yarısı denizin içinde yarısı da denizin dışındadır.

Güzellikler bitmedi tabiki. Sıradaki liman; Ağ Limanı. İkiz koylardan oluşur ve yüzmek, dinlenmek hatta balık avlamak için  mükemmel bir adadır.

6.Gün: Yüzen otelinizin bugünkü ilk durağı Yavansu adasıdır. Su altı inanılmaz bir güzelliktedir ve tropik su altı görünümündedir. Buradaki öğle yemeği sonrası Manastır Koyu ziyaret edilecektir. Akşam üstüne kadar, yüzerek, eğlenerek, dinlenerek sevdiklerinizle nasıl vaktin geçtiğini anlamayacaksınız. Güzel bir akşam yemeği ve konaklama burada olacak.

7.Gün: Turun son günü ve Sarsala Koyundasınız. Uzun çakıllı bir plaja ve sık çam ormanları ile çevrelenmiş doğal bir cennettir Sarsala Koyu. Koydaki güzel yürüyüş yolları taptaze çam havası almanız için güzel olacaktır. Öğle yemeğinizi Sarılıbük’te yiyeceksiniz. Zeytin ağaçları ile ünlüdür. Burada ki çam ağaçları denize kadar iniyor ve suyu da kristal berraklığındadır. Bu suda yüzmek ve snorkel yapmak harika olacak. Akşama doğru Göcek Limanına geri dönüyor olacaksınız. Son akşam yemeği Limanda olacaktır.

8.Gün: Sabah kahvaltısından sonra yüzen otelinizden harika anılarınızla ayrılacaksınız.

 

Neden Göcek Mavi Tur?

Şimdi bir düşünün; beş yıldızlı bir otelde 1 hafta her gün aynı şeyleri mi görmek isterdiniz yoksa hergün farklı yerlerde farklı güzellikleri mi görmek isterdiniz? Göcek Çıkışlı Mavi Tur için hala kararsız iseniz bu size yardımcı olur.

 

Nasıl Göcek Mavi Tura Çıkarım?

Çok kolay. Bizlere reservation@astral.com.tr mail adresinden ya da 0 533 621 78 37 numaralı telefondan ulaşıp bütçenize göre Göcek çıkışlı mavi tur fiyatlarımızı sorabilirsiniz. Her bütçeye uygun büyüklükte yatlarımız bulunmaktadır. Bizi arayın birlikte tatilinizi planlayalım.

 


Fiyata ne dahil?: Mavi Tur Tekne kirası, yat çamaşır-nevresim-havlu masrafları, mürettebat servisi, yat kullanım suyu, liman masrafları, günlük maksimum 3-4 saat seyir için mazot, liman çıkış masrafları.


Ne dahil değil: Tekne transferi ve Havaalanı transferleri, yemek ( opsiyonel ) , alkollü alkolsüz içecekler, programda olmayan marina ücretleri,   yunan Kara suları masrafları, ekstra seyir masrafı, kara turları, bahşiş,  su sporları (su kayağı, jet ski…)


 

Marmaris Özel Tekne Turu seçeneği için tıklayınız.

 

Göcek Mavi Tur Resimleri