Marmaris Dalyan Turu


Marmaris çıkışlı turlar içerisinde bulunan Marmaris Köyceğiz ve Marmaris Dalyan Turu içeriğinde bir çok doğal ve tarihi yerler göreceksiniz. Dalyan ve İztuzu plajları yanı sıra Köyceğiz ve Sultaniye kaplıcaları da turumuza dahil olacak. Dalyan Turu nisan ayı başlarında başlar ve ekim ayı sonuna kadar her gün düzenlenir. Bir gün içerisinde çok farklı ve ilginç yerler görmek sizleri tatiliniz sırasında tüm stresinizden uzaklaştıracaktır. Aşağıdaki Tıkla Ara butonuna basıp kolayca bizleri arayarak rezervasyon yapabilirsiniz.Marmaris Köyceğiz ve Dalyan Tekne Turu

Sabah otellerinizden aldıktan sonra otobüsümüz Köyceğiz Gölü kıyısına doğru yola çıkacaktır. bir saatlik yolculuktan sonra Köyceğiz gölü kıyısında sizleri bekleyen teknemize varmış olacaksınız. Muhteşem bir Köyceğiz Gölü manzarası karşınızda duruyor olacak. Buradan yaklaşık kırk beş dakika uzaklıkta bulunan Sultaniye Kaplıcaları sizleri bekliyor olacak. Sultaniye Kaplıcaları doğal olan çamur banyosu ve termal suyuyla meşhurdur. Tesiste bir saat serbest zaman verilecektir. Öncelikle çamur banyosu içine girip çıktıktan sonra üzerinizdeki çamurun güneş altında kurumasını bekleyin. Çamur kuruduğunda teninizin sıkılaştığını hissedeceksiniz. Tesiste bulunan duşlarda tüm çamuru vücudunuzdan çıkardıktan sonra termal havuza girebilirsiniz. Termal havuza kalp sorunu bulunanlar ile hamile bayanların girmesi sakıncalı olacağından önermiyoruz.

Tüm gün boyunca sultaniye kaplıcaları, Köyceğiz gölü, İztuzu Plajı ve Dalyan’ı görüp, keyfini çıkarıp bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedeceksiniz.

 

Dalyan Tekne Turu      Dalyan Tekne Turu

 

Marmaris Dalyan Turu Programı

Sultaniye Kaplıcaları sonrasında teknemize binilecek ve doğal koruma alanı olan kanallar ile Dalyan’a doğru hareket edilecektir. Sazlıklarla kaplı olan bu kanallardan teknemiz ile ilerlerken tekne personeli sizlere öğle yemeği servisine başlayacaktır.

Öğle yemeği servisinden sonra Dalyan’ın simgesi haline gelmiş olan Kaya mezarlıkları önünde teknenin üzerinde iken durup fotoğraf molası verilecektir. Siz değerli misafirlerimize fotoğraf molası sonrası  profesyonel tur rehberimiz Türkçe olarak bölge tarihi hakkında  bilgi verecektir. Bilgilendirme sonrasında teknemiz ile tekrar sazlıklar ile kaplı kanal arasında geziye devam edilecektir.

Teknemiz yaklaşık yedi kilometre uzunluktaki altın renkli kumları ile ünlü olan İztuzu Plajına yanaşacaktır. Altın renkli kumları ile ünlü olduğu kadar dünyaca ünlü olan Caretta Caretta Deniz Kaplumbağalarının da yumurtalarını bıraktığı plaj olarak ta ünlüdür. İztuzu Plajında toplamda 2 saat mola verilecektir. Bu plajda enteresan olan bir diğer konu da; plajın deniz tarafı tuzlu su, göl tarafı da tatlı su olmasıdır.

   Plaj molasından sonra tekrar teknemize binip Köyceğiz’de sizleri bekleyen otobüsleriniz ile buluşup Marmaris’teki otellerinize bırakılacaksınız.

Gelirken ne getirmeliyim?:  Güneş kremi, Mayo, Şapka, Havlu, Güneş gözlüğü, fotoğraf makinesi

Hangi Günler Tur var: Her gün

Kredi Kartı olmadan ödeme yapabilir miyim?

Elbette. Bunun için siteden rezervasyon yapmak yerine bize reservation@astral.com.tr üzerinden ya da 0 534 403 04 50 numaralı telefondan ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

 

tavsiye ediyoruz

 

Denizden Dalyan Turu’na katılmak ister misiniz? O halde burayı tıklayın.

 

 


Kalkış yeri : Marmaris
Tur Günleri : Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
Kalkış Saati : 08:30
Dönüş Saati : 18:30
Süre : 11 SAAT

Dalyan Çamur Banyosu

Sultaniye Çamur Banyoları ve Termal kaplıcaları adeta bir sağlık ve enerji kaynağıdır. her yıl yerli ve yabancı binlerce turist tarafından ziyaret edilir. Derler ki; çamur banyosuna girenler on yıl daha genç görünürler. Eğlence için gelenler yanı sıra kaplıcada şifa arayan birçok ziyaretçi de bulunmaktadır. Kaplıca eklem, romatizma, siyatik ağrıları olanların sıklıkla ziyarette bulunduğu noktadır. Bu noktada tekrar hamile bayanlar ile kalp rahatsızlığı olanların termal havuza girmemelidirler.

Marmaris Köyceğiz ve Dalyan Turu

Dalyan İztuzu Plajı

Kaplumbağa Plajı ve ya Altın Kum Plajı olarak ta adlandırılan İztuzu Plajı uzunluğu yedi kilometredir. Bölgenin simgelerinden biri olan ve Caretta Caretta olarak tanınan su kaplumbağaları bu plajda yumurtalarını bırakırlar. Çok değişik bir yapısı vardır ve size en çok ilginç gelecek özelliği ise bir tarafının tatlı su, diğer tarafının tuzlu su olması olacaktır.

Marmaris Köyceğiz ve Dalyan Turu

Dalyan Kral Mezarları

Dalyan Tekne Turu sırasında sizleri en çok etkileyecek noktalardan biri de Dalyan Kaya Mezarlıkları olacaktır. Bu mezarlıkların bir diğer adı da Kral Mezarlıklarıdır. Kaya Mezarlıklarının önünde tekne ile durduğumuzda muhteşem fotoğraflar çekmek için mutlaka fotoğraf makinenizi getirin. Teknede tur rehberiniz Türkçe olarak sizlere bilgi verecektir.

Marmaris Köyceğiz ve Dalyan Turu

Fiyata Dahil Olanlar:


Türkçe Rehberlik - Ören Yeri Giriş Ücretleri - Öğle Yemeği - Tüm Sigortalar - Ücretsiz Otel Transferi


Fİyata Dahil Olmayanlar:


Kişisel Harcamalar - İçecekler -Henüz yorum yapılmamış.